Dnes je 21.06.2024    meniny má: Alojz Prihlásiť
title teoforum

MOJA EURÓPA

MOJA EURÓPA Island

Island

Verzia pre tlač VERZIA PRE TLAČ

Všeobecne

Do okruhu činnosti TF patrí výskum a štúdium, interné prednášky a semináre, teologické sympózia, interdisciplinárne sympózia, spolupráca s ďalšími organizáciami, publikovanie.
Užší okruh členov sa stretáva asi raz do mesiaca, pre širšiu verejnosť sa pripravujú akcie 3 - 4 krát v roku. Od roku 2001 funguje centrum TF v Bratislave, kde sa postupne rozbiehajú aktivity aj pre záujemcov mimo interného členstva TF. S činnosťou TF sa možno oboznámiť najmä na stránkach časopisu LISTY (časopis pre dialóg medzi teológiou, filozofiou a politikou). Pre budúcnosť chceme rozvíjať spoluprácu najmä s tými, ktorí sa venujú ďalším ľuďom, ako sú kňazi, učitelia, katechéti, žurnalisti a publicisti, aktivisti z farností v oblasti živej spirituality, sociálnej práce a obecnej politiky.

Na podujatiach TF vystupujú špičkoví odborníci z domova i zo zahraničia, katolícki i protestantskí myslitelia:
Napr.: teológ, biskup a kardinál Walter Kasper; teológ a profesor Johann Reikerstorfer; teológ, psychoterapeut a profesor Albert Höfer; teológ a biskup Dominik Duka; teológ a profesor Karol Nandrásky; teológ a kazateľ Daniel Pastirčák; teológ a religionista Dušan Jaura; teologička a filozofka Lenka Karfíková; filozof a profesor Jan Sokol a mnohí iní. V roku 2002 bude na sympózium TF prednášať jeden z najvýznamnejších žijúcich teológov Johann Baptist Metz.

V ostatných rokoch TF rozvinulo širšiu spoluprácu s Centrom pre európsku politiku (CEP) v Bratislave, viacerí členovia TF dávnejšie spolupracujú s Inštitútom pre fundamentálnu teológiu a Inštitútom pre pastorálnu teológiu Viedenskej univerzity, niektoré podujatia sa uskutočnili vďaka spolupráce s predstaviteľmi Českej kresťanskej akadémie v Prahe a Palackého univerzity v Olomouci.

Prehľad aktivít za rok 2024

Bratislava, Štefánikova 20 (Centrum TF - FK).

Prehľad aktivít za rok 2023

Bratislava, Štefánikova 20 (Centrum TF - FK).

Prehľad aktivít za rok 2022

Bratislava, Štefánikova 20 (Centrum TF - FK).

Prehľad aktivít za rok 2021

Bratislava, Štefánikova 20 (centrum TF FK).

Prehľad aktivít za rok 2020

Bratislava, Štefánikova 20 (centrum TF FK).

Prehľad aktivít za rok 2019

Bratislava, Štefánikova 20 (centrum TF FK).

Smäd po spiritualite - David Steindl-Rast

TF FK a Vyd. Petrus pozývajú na prednášku a besedu dňa 12. júna 2019 o 18.00: Pistoriho palác, Štefánikova 25, Bratislava. Okruh tém: filozofia vďačnosti, spiritualita a dnešná spoločnosť, kresťanstvo, cirkev a alternatíva.

Prehľad aktivít za rok 2018

Bratislava, Štefánikova 20 (centrum TF FK).

Prehľad aktivít za rok 2017

Bratislava, Štefánikova 20 (centrum TF FK).

Beseda TF - 9. októbra 2012

25.9.2012 02:09:10
Téma: 50. výročie II. vatikánskeho koncilu
Vedie: Karol Moravčík
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
e-mail: info@teoforum.sk © 2004 - 2012 Teologické fórum | Design Q7