Dnes je 14.07.2024    meniny má: Kamil Prihlásiť
title teoforum

MOJA EURÓPA

MOJA EURÓPA Lichtenšteinsko

Lichtenšteinsko

Verzia pre tlač VERZIA PRE TLAČ

Členovia

K členom a spolupracovníkom TF patria kňazi, rehoľníci i laici, filozofi, psychológovia, prírodovedci i umelci, pracovníci v spoločenských vedách, politickí analytici i dobrovoľní aktivisti. Súčasným predsedom TF je teológ, katolícky kňaz a publicista Karol Moravčík. Predseda a výbor sa volia vždy na dva roky.
Na rozdiel napr. od Českej kresťanskej akadémie sa TF neusiluje o široké členstvo so stovkami členov. Svoju činnosť chápe viac ako tvorivú dielňu (workshop), než ako osvetu. Členstvo sa ponúka záujemcom, ktorí sa na členstvo kvalifikovali systematickou spoluprácou na projektoch TF.
Podľa stanov TF sa členom môže stať plnoletá osoba, bez ohľadu na národnosť a štátnu príslušnosť, ktorá je spôsobilá a má záujem v duchu stanov žiť bratstvo a sesterstvo, ako aj pestovať dialóg pre pochopenie kresťanstva. Nového záujemcu o členstvo navrhujú aspoň dvaja členovia TF. O jeho prijatí alebo neprijatí rozhoduje po podaní písomnej prihlášky výbor.

Profil

Ciele

Vznik

Spiritualita

Členovia

Foto na webe TF

Autor fotografií na webe TF je Yaro M. Kupco (1961), spolupracovník TF, tvorca umeleckých vitráží, fotograf prírody, cestovateľ. Žije a tvorí v Piešťanoch.

Kontakty

e-mail: info@teoforum.sk © 2004 - 2012 Teologické fórum | Design Q7